Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

Facebook – nábor a udržování fanoušků

Facebook je fenomén dnešní doby, proklínaný a uctívaný, tak i tak si musíme uvědomit, že jen za Českou republiku je tu cca 3.200.000 potencionálních zákazníků – pojďme je spolu efektivně oslovit a zaujmou. Uvědomme si, že působením přes sociální síť můžeme vybudovat silnou fanouškovskou základu, která nejen bude naše služby a výrobky využívat, ale prostřednictvím sdílení přes facebook také bez naší námahy šířit.

Co je tedy našim úkolem na facebooku?

 • založit firemní profil a naplnit ho startovacím POUTAVÝM obsahem
  - nezapomeňte na hlavní obrázek (použijte ho jako reklamu na vaši hlavní službu / produkt)
  - vyplňte řádně všechny kontaktní a povinné i nepovinné údaje o profilu
 • nabrat více fanoušků (uvědomme si, že tohle bude systém “něco za něco”, dokud nebudeme Adidas neočekávejme, že někdo bude fanouškem jen tak)
 • fanoušky udržet = musíme jim nabízet obsah a “živit” jejich zájem zůstat u nás
  (po určité době tedy děláme nejen nábor nových, ale i údržbu fanoušků, aby nebyl odliv)
 • fanoušky vzdělávat a oni pak sami vzdělají další a doporučí nás
 • nabízet doprovodné služby mimo náš obor podnikání / prodej
  (např. prodávám nábytek, doporučím dopravce v okolí atd.)
 • působit na osvětu a oklikou působit na skupiny, které donutí tu naši skupinu nakoupit
 • minimalizovat náklady na toto nebo optimalizovat poměr cena / přínos
 • budovat tzv. “uživateli budovaný obsah” = sami píší, sami si odpovídají a hledají informace
Vaše firma na Facebooku
 1. Nabídněte potencionálnímu fanouškovi facebooku nějakou odměnu za to, že se stane fanouškem (např. XY Kč ve zboží nebo službě a to buď všem a nebo vyberte: každý 1000. nebo losování opakovaně atd.). Pozor jen, že soutěž jako takovou nesmíme mít na facebooku = informujeme mimo v letácích, osobně, sms, mailem.

 2. Podporujeme facebook i mimo digitální svět vizitky, inzerce, telefon, sms, rádio, automobil potisk, propagační předměty potisk, QR kód i ústně (např. na jedné straně vizitky facebook pozvánka)

 3. Podporujeme facebook on-line na internetu (klikací kampaně na google / seznam, na našich www stránkách, ve článcích atd.)

 4. QR kód “načtěte si vaši slevu do mobilu” = toto zpřístupníme POUZE fanouškům na facebook profilu (např. 5% sleva na zboží nebo 1 službu / úkon zdarma atd. + podmíněno členstvím nebo registrací u Vás). Můžete i dát do výlohy / inzerce tištěné atd. více informací zde: https://neofema.cz/co-je-to-qr-kod-do-slovniku/

 5. Psát odborné články To znamená jak např. udělat to a to nebo jak vybrat z více produktů ten správný = toto se nazývá outbound marketing = vzděláváme lidi a oni si pak naši službu objednají jako výsledek tohoto vzdělání = pište pravidelně, poutavě a vzdělávejte s odkazem na facebook nebo např. část textu zveřejněte pouze na facebooku jako bonus (např. recept – na facebooku budou uveřejněny ingredience a na vaší www postup včetně fotografie). Články cca 1x týdně minimálně a ty pak linkovat do profilu (pomůžete nejen facebook náboru, ale i SEO)

 6. Přidejte více obsahu do facebooku … co třeba anketa na nějaké téma osvěty a pak po výsledcích k tomu článek?

 7. Klasický nábor fanoušků přes PPC reklamu na facebooku … “staň se fanouškem a vyhraj … “ viz. bod 1/

 8. Ukážte fotografie firemních prostor, kanceláří, prodejen, zboží … např. kamión, který veze plnou várku novinek, které chcete prodávat + dodejte i doplňkové informace “Tohle je novinka roku, za 10 minut získáte to a to …“

 9. Pozvěte fanoušky na “den otevřených dveří” … nicméně podmínit jakkoliv (jen část nebo jen omezené množství fanoušků … vždy nechte “13. komnatu zavřenou”, ať mají co k objevení, až přijdou platit

 10. Nabídněte bych pro fanoušky facebooku výjimečně zboží v akci … např. sleva na zboží, co vám leží na skladě nebo naopak na novinku atd. formou "kdo je fanoušek, ušetří".

 11. Pro fanoušky nabídněte reklamní tričko s potiskem když uděláte poutavé, určitě budou rádi i za tyto reklamní předměty. ve výsledku můžete potisknout cokoliv: hrnek, tužky atd. a rozdávat náhodně

 12. Potřeba podpořit přes facebook “okurkové sezóny” … např.: 10 důvodů proč navštívit nás v určité době …

Pokud máte zájem o účinnější propagaci Vašeho firemního Facebook profilu, kontaktujte nás na obchod@neofema.cz, nebo použijte poptávkový formulář.