Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

Oživte si stránky diskuzí

S diskuzí se setkáváme v různých formách a názvech: diskuze, komentáře, recenze, chat, FAQ, otázky,
odpovědi, apod.

Vhodným prvkem pro oživení Vašich stránek může být umístění diskuze. Návštěvníci budou mít možnost poslat dotaz, na který jim můžete odpovědět nebo nechat reagovat ostatní návštěvníky. Určitě se vám stalo, že při návštěvě jiných stránek jste měli velké množství dotazů ohledně informací, které jste nenašli, a právě diskuze je výborným doplňkem obsahující takové otázky a odpovědi, které hledáte. Není nic jednoduššího, než si napsat svoji otázku a očekávat odpověď.

Jednoduché diskuze obsahují minimum vstupních polí k odeslání příspěvku. Nejčastěji Vám postačí vyplnit jméno a text příspěvku. Dalšími políčky k vyplnění může být předmět (otázka), zadání emailové adresy a dalších kontaktních údajů. Diskuze může být jedna pro celý web nebo u každého produktu např. v internetovém obchodě.

Se zvyšujícím se přílivem spamu se často setkáte s nutným vyplněním Captchy (test pro odlišení skutečného uživatele od robota). Další ochranou může být odesílání příspěvků až po přihlášení. Přihlášení předchází registrace na stránkách. Přihlášeným návštěvníkům pak odpadá vyplňování určitých polí v diskuzi, jako například kontaktních údajů. Pro nepřihlášeného návštěvníka je možnost odesílání a zobrazení příspěvku podmíněna schválením administrátora.

Zpestřením diskuze je vložení jednoduchého Wysiwyg editoru, který dovolí modifikovat písmo nebo vložení smajlíků (obrázek „lidské tváře“ k vyjadřování pocitů či ke zpestření chatování). U verzí s přihlášením se používá avatar tj. ikona uživatele, která se objevuje u příspěvku.

Jak diskuzi na stránky dostat?

Možností je více. Lze si zakoupit již hotovou aplikaci a poté postačí pouhé vložení kódu do stránek. Existují i možnosti, které jsou neplacené. Při zvolení této možnosti se často setkáte s umístěním reklamy. Pro fanoušky facebooku lze použít facebookovou konverzaci „Comments“. Postup a stažení je na adrese http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments/ (anglicky). Nevýhodou je, že nelze vkládat příspěvky bez účtu na facebooku.

Pokud chcete diskuzi bez reklam, přizpůsobenou ke vzhledu vašich stránek, rádi Vám pomůžeme s vytvořením barev, vzhledu a funkčnosti diskuze padnoucí do vašich stránek. K získání bližších informací nás neváhejte kontaktovat na obchod@neofema.cz nebo navštivte stránky www.neofema.cz.

Ukázky diskuzí na našich webech