proč Remarketing od Neofemy

Nejste spokojeni s účiností Vašich webových stránek? Zájímá Vás k čemu jsou statistiky, analýzy, kampaně nebo remarketing?

V článku najdete seznam a popis běžně prováděních prací, které mají za cíl pomoci zvýšit Váš zisk.

Kontrola statistik a tvorba reportů v pravidelních intervalech

Informace o počtu návštěv, době návštěv, nejnavštěvovanější stránkách, počtu vracejících se návštěvníků, …

Analytika statistik

Rozbor parametrů a stanovení návrhů pro zlepšení. Napříkad návrhy, jak přilákat více návštěvníku do sekce, jak je udržet déle na webu nebo zmenšit míru opuštění, …

Návazné činnosti podle doporučení a cílů v marketingové strategii

  • SEO - optimalizace pro vyhledávače (Google, Seznam, …)
  • PPC - klikací kampaně (Google, Seznam, sociální sítě, …)
  • Ostatní nástroje e-marketingu

Remarketing

Návštěvníci konkrétního webu jsou automaticky označeni pomocí cookies. Pro tyto návštěvníky je vytvořena speciální reklama, která se zobrazuje na jiných stránkách. Cílem je přilkat návštěvníka zpátky na původní web a budování značky. Stejně jako u PPC se platí za kliknutí na reklamu, nikoliv za její zobrazení.

Pro začátek je vhodná investice 3-5 tis. (včetně klasických PPC kampaní). Během měsíční správy a reportů dochází k optimalizaci výše kreditu podle úspěšnosti (běžně po tříměsíčním provozu).

Důležité je i zpracování bannerů. Nejrozšířenějším typem bannerů jsou statické s formáty 468x60 a 250x250 pixelů. Obsahovat by měly logo a claim společnosti, motivační obrázek a jednu nebo dvě výstižné věty. Bannerů je možno udělat hned několik, například na prodej produktu, budování značky, …

Klasické PPC kampaně

Doporučujeme k remarketingu i PPC kampaně, klasické textové reklamy na Google, Seznamu nebo i Facebooku. Každý z webů má různé možnosti. V ceně jsou mesíční reporty, popřípadě analytické závěry.

  • Google - cílení na hledáná slova, omezení podle oblasti (města), remarketing
  • Seznam - cílení na hledáná slova, omezení podle oblasti (města), remarketing
  • Facebook - remarketing, cílení na konkrétní lidi (muž vs. žena, věk, pracoviště, oblast, zájmy, …)

Google PPC

První 3 reklamy se zobrazují nad výsledky vyhledávání, dalších 7 po pravé straně. Důležité je správné cílení, nemá smysl zobrazovat reklamu při hledání slov, které nemají s vaší reklamou nic společného - lídí klikne třeba hodně, ale nikdo z nich nenakoupí.

Ke správnému cílení je potřeba analýza klíčkových slov, která jasně řekne, na jaká slova se zaměřit (Každé 1-2 roky je potřeba aktualizovat). Na jejím základě se doupřesní slova, finance a nastaví klikací kampaně. Pro srovnání - klient, který si zvolí slova sám bez analýzy, dostane až o 70% méně návštěvníků než klient s analýzou.