Tvorba moderní webové prezentace

Kvalitní webová prezentace je v současné době nejlepší prostředek jak dát o sobě, produktu nebo službě vědět. Za přijatelné náklady se o Vás může dozvědět celý svět či jen určený okruh potenciálních zákazníků. V době ekonomické nejistoty je tedy webová prezentace nejlepší a hlavně nejlevnější způsob propagace. Zároveň Vám umožní být neustále v kontaktu se zákazníky, informovat je o změnách nebo dělat průzkumy toho co poptávají.

Nic ale není tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Vaše prezentace musí být kvalitní, aktualizovaná a v neposlední řadě spravovaná odborníky v oboru. Pokud ne, může se lehce stát, že Váš web zmizí v propadlišti internetu.

Výsledná www stránka Výsledná www stránka

Před samotnou realizací je potřeba si dobře rozmyslet jak by měla prezentace vypadat a co by měla mít za funkce. Základem je uživatelsky atraktivní design, je třeba rozmyslet barvy použité v prezentaci, rozmístění jednotlivých prvků a mnoho dalších věcí. Před nedávnem jsme publikovali článek zabývající se základním rozvržením barev, po jeho přečtení by Vám tato problematika měla být jasnější. nic by se ovšem nemělo kombinovat až příliš. Vtipnou formou se v tomto článku dozvíte čeho se při návrhu grafické podoby vyvarovat.

Pokud máte představu jak by měl Váš web vypadat můžeme se přesunout do další neméně důležité části a to návrh funkcí. Vlastníte-li například restauraci vybízí se zde možnost mít na webu fotogalerii s interiérem restaurace, aktuální jídelní lístek či rezervační systém kde si návštěvník může sám zarezervovat oblíbený stůl u okna na večerní posezení s přáteli. Mezi další časté funkce patří například fotogalerie, novinky, články, diskuze, eshop a další funkce. Důležité je, aby web nebyl naplněný rok starými statickými daty, ale zobrazoval vždy aktuální informace případně jistým způsobem komunikoval s uživatelem a inspiroval ho tak k návratu kvůli novým informacím.

Pokud nemáte zcela jasno dokážeme Vám kvalitně poradit od prvnotního návrhu grafiky a funkcí až po cílené marketingové kampaně. Stačí se obrátit na naše obchodní oddělení například zasláním dotazu na emailovou adresu obchod@neofema.cz. Inspirací by pro Vás také mohly být námi realizované stránky.

Jak probíhá samotná tvorba stránek?

Tvorba stránek začíná grafickým návrhem vzhledu za pomocí profesionálního grafického programu, kdy pro Vás grafik připraví obrázek výsledného vzhledu stránek. Po Vašem schválení či případných korekcích se návrh přesouvá do našeho dalšího oddělení, kde následuje rozřezání obrázku stránek na jednotlivé části a převedení do HTML + CSS kódu. V této fázi je už možné si stránky prohlédnout ve Vašem prohlížeči. Následuje naprogramování samotné aplikace v jazyce PHP, který zajistí fungování poptávané fotogalerie, článků atd. Webové stránky od tohoto kroku jsou spravovatelné přes administrační rozhraní do kterého se pomocí jména a hesla můžete odkudkoliv připojit a stránky upravit. Obsah tak bude vždy aktuální.

Administrace

Pokud se na webu nalézá nějaký dynamický prvek jako například články, fotogalerie nebo soubory ke stažení atd. dodáváme k webu i administrační rozhraní pro snadnou editaci obsahu. Administrace šetří Vaše finance, kdy nemusíte poptávat úpravy stránek u nás, ale jednodušše si je upravíte podle svého.

Administrace souborů Administrace souborů

Některé z možných funkcí administrace

 • Novinky (umožňuje psát aktuální krátké zprávy, které se zobrazí na webu a návštěvníci budou mít přehled
  co se u Vás děje)
 • Články (informujte návštěvníky o novinkách v oboru nebo o čemkoliv co Vás napadne)
 • Ankety (založte si vlastní ankety a ptejte se návštěvníků stránek na to co Vás zajímá)
 • Rotační galerie na hlavní stránce (v současnosti populární prvek jak na malém kousku stránky
  zobrazit co nejvíce informací)
 • Fotogalerie (umožňuje spravovat fotogalerii zobrazenou na webu)
 • Soubory ke stažení (umožňuje přidávat a editovat soubory zobrazované na webu například katalogy produktů atd.)
 • Rezervační systém (například výše zmiňovaný systém na rezervaci stolu v restauraci, či na cokoliv jiného)
 • Cokoliv si budete přát - buďte kreativní pokud vymyslíte nějakou funkci, kterou konkurence nedisponuje bude to velká výhoda pro Vás!

Administrace klade důraz na jednoduchost zadávání dat, aby obsluhu stránek zvládl i méně zkušený uživatel. Proto se v ní setkáte například s takzvaným WYSIWYG (What You Seen Is What You Get) editorem. Ten Vám umožní editovat textový obsah tak jak jste zvyklí třeba z programu Microsoft Word a po uložení se Vám zobrazí na stránkách stejně tak jak je vidět v editoru. Dále v administraci naleznete systém Drag & Drop (chyť a pusť), který umožní jednoduše přetahovat soubory z prostředí Windows přímo do administrace nebo jednoduchým přetažením měnit řazení v seznamech. Za zmínku stojí dále například možnost nahrávat větší množství souborů najednou. Toto byla pouze krátká demonstrace funkcí administrace - samozřejmě toho umí daleko více.

Pokud Vás naše nabídka zaujala nebo máte dotazy neváhejte a kontaktuje naše obchodní oddělení obchod@neofema.cz.