Zviditelněte eshop ve vyhledávačích zboží

Vyhledávače zboží = webové portály sloužící k vyhledávání zboží podle názvu, značky, kategorie a jeho srovnání ceny s nabízenou cenou jiných eshopů. Veliký podíl na návštěvnosti internetových obchodů mají právě vyhledávače zboží. Při hledání zboží lze jednoduše na jednom místě vyhledávat až ze stovek eshopů a srovnávat ceny. Během chvilky zjistíte, kde lze nakoupit nejlevněji nebo sehnat zboží skladem. Tato kritéria nejsou vždy zárukou dobrého nákupu, proto je dobré vybírat i podle hodnocení nabízejících on-line obchodů a recenzí od zákazníků.

Proč se zaregistrovat do vyhledávačů zboží?

Návštěvník z vyhledávače zboží jde do internetového obchodu za účelem nákupu konkrétního vybraného produktu a je tedy i několinásobně vyšší šance, že si produkt objedná, o proti návštěvníkovi, který se dostane na internetový obchod z fulltextového vyhledávání nebo katalogu. Pro lepší pozice při vyhledávání lze využít i placených přednostních výpisů, kde se platí za prokliky produktů jako u PPC kampaní (Pay Per Click) u fultextového vyhledávání (např. Sklik nebo Google Adwords). Zboží se do vyhledávačů dostane pomocí XML feedů, které obsahují produkty s jejich parametry z vašich internetových obchodů. Vyhledávače si aktualizují data téměř denně a nabízejí aktuálnější informace proti fulltextovým vyhledávačům, kde se změny projeví i řádech týdnů.

Doporučované vyhledávače zboží?

K nejsilnějším vyhledávačům zboží v České republice patří zbozi.cz od Seznamu a heureka.cz od Miton Media, a.s.. Každý nabízí jiné podmínky a ceny za poskytované služby.

  • Zboží.cz - majoritní vyhledávač zboží na českém trhu. Nejvyšší návštěvnost a počet zadaných dotazů za den. Základní verze nabízí prokliky zdarma. Placená verze nabízí pevnou cenu za proklik 1,-Kč.
  • Heureka! - sdružuje několik silných portálů (nejlepsiceny.cz, srovnanicen.cz, seznamzbozi.cz, zbozi.centrum.cz, zbozi.atlas.cz), takže stačí jediná registrace. Registrace zdarma. U placeé verze jsou ceny za proklik závislé na kategorii (oboru) produktů – ceny začínají na 0,5,-Kč / proklik. Je využíván aukční model, takže je možné zvolit maximální CPC (cenu za proklik) a tím docílit umístění Vašich produktů na předních pozicích.

Jak na to?

  • zaregistrovat internetový obchod do vyhledávače zboží
  • vytvořit xml feed z produktů eshopu
  • napojení xml feedu do vyhledávače zboží
  • zařazení eshopu do správné kategorie

Co je xml feed?

  • jedná se o speciální datový soubor ve formátu XML, který obsahuje informace o nabízených položkách (název, popis, cena, údaje o dostupnosti apod.).
  • pro generování xml feedu doporučujeme vytvořit skript, který bude automaticky generovat xml soubor z aktuálního stavu produktů v eshopu
  • pro možnost zobrazení produktu ve vyhledávači a volby zobrazení placeného nebo neplaceného produktu, je dobré, mít v administraci u detailu produktu tyto volby implementovány

Pokud máte zájem o zviditelnění vašeho eshopu a prodávaného zboží, rádi vám s tím pomůžeme. Obraťte se na obchod@neofema.cz nebo použijte kontaktní formulář.