Kdy SEO nebo PPC práce naší www nepomohou?

Návštěvnost z vyhledávačů pro Váš web můžete získat dvěma způsoby. První je získávání návštěvníků z přirozených výsledků hledání (SEO), druhý z placených výsledků (PPC).

Cílem optimalizace pro vyhledávače je upravení webu takovým způsobem, aby byl lépe a snadněji dohledatelný ve výsledcích hledání. Důsledkem je zvýšení návštěvnosti Vašeho webu. Stejně tak cílem provozování reklamních kampaní je přivedení návštěvníka, který má zájem o Vaše zboží / služby, na web. Pokud ale přivedete návštěvníka, ať už jedním či druhým způsobem, nemáte stále vyhráno - návštěvník totiž není zákazník. Přeměnou návštěvníka v zákazníka se už ale zabývají další části marketingu.

S čím Vám tedy SEO ani PPC nepomůže?

  • SEO ani PPC kampaně Vám nemohou garantovat zákazníky, pouze na Váš web přivedou návštěvníky, kteří mají zájem o Vaše služby či zboží. S těmito návštěvníky musíte dále pracovat a pokusit se je přeměnit na zákazníka.
  • Pokud se budete snažit získávat návštěvníky za každou cenu, například pomocí PPC kampaní a spojení „erotická videa“, tak sice budete mít velkou návštěvnost, ale lidí, kteří přijdou na web z těchto kampaní, nebudou mít zájem o Vaše služby.
  • Nepomohou Vám, pokud máte web nepřehledný, návštěvník se na webu bude ztrácet a nákup pro něj bude složitý – návštěvníka spíše odradíte a uteče Vám.
  • Nepomohou Vám, pokud budete mít oproti konkurenci vyšší ceny – přeci jenom, většina lidí se dívá při nákupu především na ně.
  • Nepomůže Vám, pokud budete cílit PPC kampaně na zboží, které nemáte dostupné.